Gry chodnikowe, które polubi każde dziecko

gry podwórkoweJak wiadomo, w ostatnich latach wielu rodziców ma coraz większy problem z oderwaniem swoich dzieci od komputera.
Jeszcze kilka lat temu byłoby to nie do pomyślenia, ale obecnie nawet dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, sprawnie posługują się komputerami, telefonami czy tabletami.
To sprawia, że dzieci są coraz bardziej zamknięte na świat zewnętrzny.
Aby pokazać dziecku, że można także ciekawie spędzać czas na powietrzu warto zaplanować jakieś zabawy na powietrzu.
Dzięki takiej rekreacji, jak gry chodnikowe, dziecko na pewno nabierze zapału do wychodzenia na dwór. Bardzo dobrą propozycją są tutaj na pewno takie, gry jak zabawa w klasy i tak dalej. W dzisiejszych czasach istnieje również wiele innych gier edukacyjnych, które umożliwiają także zabawę na dworze.

O placu zabaw w Wikipedii

gry podwórkowe
Ciekawe i funkcjonalne miejsce zabaw można osiągnąć dzięki profesjonalnemu i stworzonemu z wyobraźnią projektowi.
Stosowane rozwiązania uwzględniać powinny m.in.
takie czynniki jak: potrzeby dzieci, młodzieży, dorosłych i rodziców zróżnicowanie ukształtowania otoczenia warunki klimatyczne, w tym: zwiększone występowanie nasłonecznienia, wiatru, czy deszczu warunki dotyczące ewentualnego zanieczyszczenia lub hałasu bezpieczeństwo i funkcje urządzeń Wymiary elementów i stopień skomplikowania konstrukcji poszczególnych urządzeń do zabawy, powinny odpowiadać docelowej grupie wiekowej użytkowników.

Rozwiązania konstrukcyjne, powinny uniemożliwiać dzieciom poniżej 3 roku życia dostęp do urządzeń przewidzianych dla starszych grup dzieci, np.

poprzez umieszczenie najniższego stopnia na wysokości minimum 40 cm od poziomu podłoża.
Dorośli nie powinni nigdy umieszczać dziecka na urządzeniu do zabawy, jeśli nie jest ono w stanie dostać się tam samodzielnieŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plac_zabaw

Urządzenia rekreacyjne - Wikipedia

Urządzenia rekreacyjne ? środki techniczne służące rekreacji - wypoczynkowi czynnemu, rozrywce ruchowej.
Zwłaszcza w warunkach miejskich. Charakterystyka podpowiadają rodzaj rozrywki (jest wiele rozrywek ruchowych nie wymagających jakiegokolwiek sprzętu, ale potrzebna jest inicjatywa i wyobraźnia) dostarczają "silnych wrażeń" prowokują do współzawodnictwa pobudzają ciekawość, zainteresowanie i w pewien sposób ucząŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Urządzenia_rekreacyjne.
Dodane: 19-02-2017 03:32

Tagi: gry podwórkowe chodnikowe edukacyjne zabawa rekreacja

Widok do druku:

gry podwórkowe