kostka brukowa bruk-bet Rybnik

Klinkier w Wikipedii

cegła budowlana klinkierowa ? o wymiarach takich samych jak cegła zwykła pełna (najpopularniejsze formaty: DF, WDF, RF,SRF,NF), produkowana jako pełna lub z otworami (najczęściej prostopadłymi do podstawy).
Na rynku spotyka się obecnie wyroby także o innych wymiarach.

Odznaczają się wyjątkową twardością.

Mają mniejszą nasiąkliwość niż cegły licowe (bo do 6%), a także większą wytrzymałość na ściskanie dochodzącą do ponad 35 MPa.
Cegła klinkierowa jest odporna na mróz (powyżej 100 cyklów), oprócz tego jest niepalna i nie zmienia koloru pod wpływem słońca. cegły kominowe ? przeznaczone do budowy wolno stojących przemysłowych kominów. Cegły te mają kształt wycinka pierścienia kołowego cegły kanalizacyjne ? używane do budowy sieci kanalizacyjnej wymagającej szczelności klinkierowe cegły drogowe ? do budowy nawierzchni drogowych, parkingów, placów fabrycznych i magazynowych oraz na wykładziny kanałów ściekowych kształtki i płytki podokienne, do licowania ścian i płytki posadzkowe Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klinkier

Co zrobić z wykwitami w kostce? Wikipedia podpowiada

kostka brukowa bruk-bet Rybnik
Niejednokrotnie zdarza się, zwłaszcza współcześnie, że nowa kostka brukowa posiada tzw.
wykwity.

Nie jest to wada produkcyjna, a zjawisko naturalne, które jednak rzutuje na wygląd estetyczny kostki.

Na rynku są dostępne preparaty pomagające niwelować przebarwienia, jednakże na całkowite ich wyeliminowanie potrzeba około trzech lat.
Znikają one na skutek reakcji powolnego przechodzenia węglanu wapnia w łatwo rozpuszczalny wodorowęglan wapnia pod wpływem działania miękkiej wody deszczowej i dwutlenku węgla.

Wykwity tracą się także w wyniku ścierania się użytkowanej powierzchni.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bruk

Profesjonalne wyłożenie bruku w ogrodzie

Bruk może bardzo przydawać się w ogrodzie.

Zwłaszcza, jeżeli ogród posiada dużą wielkość i ma być wykorzystywany również w celach towarzyskich to bardzo ważne jest, aby w wybranych miejscach takiego ogrodu wyłożona została kostka brukowa.

Może ona spełniać na przykład rolę chodnika, po którym będzie można chodzić w bardzo wygodny sposób i przesuwać po nim różnego rodzaju przedmioty i sprzęty bez obaw o to, że mogą one ugrząźć w błocie lub narobić kolein.

Tymczasem wiadomo, że takie koleiny zrobione w błocie mogą bardzo utrudniać codzienne korzystanie z ogrodu.
Bardzo ważne jest, aby bruk znajdujący się w ogrodzie został wyłożony w profesjonalny sposób, ponieważ wówczas będzie on mógł być wykorzystywany przez dłuższy okres czasu.
.
Dodane: 03-07-2017 10:43

Tagi: kostka bruk sprzedaż budownictwo ogród Rybnik