Podział kosmetyków

kosmetyczka ursynów kosmetyczka ursynów
Ze względu na część ciała dla których są przeznaczone: środki do skóry włosów paznokci twarzy Ze względu na grupę docelową: dla kobiet dla mężczyzn dla dzieci dla nastolatków Ze względu na funkcję: czyszczące pielęgnujące i ochronne zapachowe do zmiany wyglądu, czyli kosmetyki kolorowe Wiele z kosmetyków należy naraz do kilku z tych grup.
Np: mydło może jednocześnie czyścić i nawilżać (czyli pielęgnować) skórę.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki

Różnorodne zabiegi kosmetyczne

Jeżeli mówimy o pielęgnacji ciała zazwyczaj w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, których na rynku oferuje się obecnie wiele.
Mogą być to zabiegi na różne partie naszego ciała: nie tylko na twarz, ale także na dłonie czy uda.

Jakie są to zabiegi? Popularne to chociażby peeling, który służy złuszczaniu skóry, ale także mezoterapia, czy zabieg liftingujący.

Oczyszczanie, rozjaśnianie, nawilżanie, to kolejne przykłady takich zabiegów.

Poza tym nie można nie wspomnieć o różnego rodzaju masażach mających antystresowe i pobudzające działanie.
Dodatkowo zabiegi kosmetyczne polegają na regulowaniu czy to kolorytu cery, czy wyglądu chociażby brwi, jak też na wygładzaniu skóry.

Twój codzienny produkt - krem

Kremy - kosmetyki do pielęgnacji i ochrony skóry oraz włosów, stosowane bezpośrednio na skórę w celach pielęgnacyjnych.

Występują w formie stałej lub półtłustej emulsji wodnotłuszczowej. W Polsce nie ma dokładnie sprecyzowanego określenia co do właściwości i konsystencji kremu, dlatego też zakres stosowania poszczególnych terminów zależy od odczuć indywidualnych i względów marketingowych.

Kremy są liczną grupą wyrobów, różnią się typem emulsji, składem i przeznaczeniem.
Zwyczajowo dzieli się je zgodnie z pełnionymi funkcjami na: nawilżające, półtłuste, podkładowe, przeciwzmarszczkowe, anti age, after sun, sportowe, ochronne lub w związku z obecnością składników czynnych na: azulenowe, ceramidowe, witaminowe. Wszystkie kremy mają działanie nawilżające, w związku z tym stary podział, do którego są przyzwyczajeni użytkownicy, na kremy tłuste i półtłuste, jest niewłaściwy. Kremy nawilżające są produkowane w formie lekkich, stałych emulsji, zawierają stosunkowo mało fazy tłuszczowej, tj.

ok 20% lipidów.

Aby je zagęścić do odpowiedniej konsystencji, dodaje się substancji zagęszczających.
Kremy te są dobrze wchłaniane przez skórę, dzięki zastosowaniu trójglicerydów niższych kwasów tłuszczowych, monoglicerydów, estrów kwasów tłuszczowych ze sterolami itp. Gatunek i przeznaczenie kremu zależą od rodzaju kompozycji nawilżających.
Kremy z kompleksem naśladującym NMF, z solami hydroksykwasów uważane są za najlepsze, solami kwasu piroglutaminowy i innymi składnikami o głębokim działaniu nawilżającym. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krem_(kosmetyk).
Dodane: 21-11-2016 03:20

Tagi: salon kosmetyczny kosmetyczka spa ursynów

Widok do druku:

kosmetyczka ursynów