Ciucholandy oferują niedrogie oraz inne elementy garderoby. Na szczęście w dobrych lumpeksach proponują jedynie wysokiej jakości ciuchy, które wydają się być nie używane, a cena zakupu jest bardzo korzystna.

Dzisiaj ubieramy się w lumpeksie.

Modne ubranie w ciucholandzie

używane bluzy damskieModa idzie zawsze swoim torem, jednak nie zmienia się tak dynamicznie, aby ciuchy używane w lumpeksach były niemodne.
Dlatego też sporo z ciucholandów ma w swojej ofercie ciuchy bardzo dobrej jakości i znanych firm odzieżowych, ale oczywiście używane.
Krótko mówiąc można ubrać się modnie i bez opróżniania całego portfela czy konta bankowego.

Wydając określoną sumę w lumpeksie i zwykłym odzieżowym, z pewnością co do ilości ciuchów lepiej wypadnie lumpeks, a jeżeli umiemy dobrze szukać to i jakościowo lumpeks dorówna nowej odzieży prosto z fabryki.

Rajd pomiędzy półkami z ubraniami

Buszowanie po półkach i regałach z ciuchami to coś co kobiety lubią najbardziej. To samo tyczy się nie tylko półek w drogich sklepach, ale również i w lumpeksach, gdzie czasami trzeba się nieźle naszukać, aby znaleźć perełkę. Najczęściej te najlepsze sztuki schowane są z tyłu lub przysypane innymi ciuchami, niektórzy również celowo chowają i chomikują fajne ciuchy.
Później przychodzą i kupują je po kolei, kiedy będą mieli wystarczającą sumę w portfelu.
Na szczęście właściciele tych przybytków zwracają na to uwagę i zakopane skarby przenoszą z powrotem na ich właściwe miejsce.

Historia ciucholandów w Wikipedii

używane bluzy damskie
Ciucholandy wywodzą się z powstałych w zachodniej Europie w latach 60.
XX wieku sklepów sprzedających używaną odzież na wagę, ulokowanych często w garażach (stąd nazwy takich sklepów np. w Niemczech ? "Garage").

Głównym celem istnienia tych sklepów była sprzedaż tanich ubrań dla osób ubogich, lecz z biegiem czasu zaczęły one się cieszyć się rosnącą popularnością, zyskując klientów, także wśród osób z wyższych klas społecznych. W Polsce pierwsze sklepy tego typu pojawiły się już w czasach PRL-u.

Wtedy to działały tzw.

komisy odzieżowe.

Oddawano tam za duże, lub za małe ubrania, za to pochodzące z paczek przysyłanych od rodzin z Zachodu. Rzeczy kupione w takich sklepach nie były tanie i zwykle kojarzyły się z luksusem Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciucholand.
Dodane: 04-10-2016 07:35

Tagi: styl odzież moda lumpeks używane bluzy damska ciucholand

Widok do druku:

używane bluzy damskie