Doskonale zajmą przestrzeń, mogą posłużyć za żywopłot i zazwyczaj są mało wymagające.
Mogą oni również zaprojektować swojemu szefowi jakiś nowy, bardziej rozległy ogród.
Podziwiać można także ogrody zabytkowe, w których posadzone zostały jakieś rzadsze rośliny, znajdujące się obecnie pod szczególną ochroną.
Wprawdzie w takich ogrodach obowiązują określone reguły zachowania, jednak pobyt w nich może stać się przyjemnością dla wielu osób.Dziki ogród ? nurt w ogrodnictwie zapoczątkowany przez Williama Robinsona (1938-1935).Przełom w sztuce i projektowaniu ogrodów zapoczątkowany w Anglii. Autor zalecał stosowanie go zarówno do ogrodów prywatnych jak i publicznych.
Ta 'dzikość' nie propagowała nieporządku i chaosu panującego w ogrodzie oraz stosowania wyłącznie gatunków rodzimych ? dziko rosnących.
Była to natomiast sztuka mieszanina roślin dzikich oraz uprawianych (także tropikalnych i subtropikalnych), które mogły przetrwać na dworze cały rok, w warunkach zbliżonych do naturalnych np.
na terenach podmokłych. Dziki ogród poprzez swoja formę miał na celu pokazanie indywidualnego piękna roślin w zależności od układu. W Niemczech idee 'dzikiego ogrodu' propagował Karl FoersterŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziki_ogród
Takie ogrody w większości przypadków są mniejsze od ogrodów wolnostojących, do których ich właściciele dojeżdżają w wybranym przez siebie momencie w celu ich pielęgnacji lub spędzenia czasu na świeżym powietrzu.
Zarówno przy domu, jak i w ogrodach mogą być sadzone tuje, które w Polsce należą do najpopularniejszych roślin ogrodowych, a do tego przeróżne krzewy ozdobne, choinki i żywopłoty.