gry chodnikowe

Urządzenia rekreacyjne - Wikipedia

Urządzenia rekreacyjne ? środki techniczne służące rekreacji - wypoczynkowi czynnemu, rozrywce ruchowej.
Zwłaszcza w warunkach miejskich. Charakterystyka podpowiadają rodzaj rozrywki (jest wiele rozrywek ruchowych nie wymagających jakiegokolwiek sprzętu, ale potrzebna jest inicjatywa i wyobraźnia) dostarczają "silnych wrażeń" prowokują do współzawodnictwa pobudzają ciekawość, zainteresowanie i w pewien sposób ucząŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Urządzenia_rekreacyjne

O placu zabaw w Wikipedii

Ciekawe i funkcjonalne miejsce zabaw można osiągnąć dzięki profesjonalnemu i stworzonemu z wyobraźnią projektowi.
Stosowane rozwiązania uwzględniać powinny m.in.
takie czynniki jak: potrzeby dzieci, młodzieży, dorosłych i rodziców zróżnicowanie ukształtowania otoczenia warunki klimatyczne, w tym: zwiększone występowanie nasłonecznienia, wiatru, czy deszczu warunki dotyczące ewentualnego zanieczyszczenia lub hałasu bezpieczeństwo i funkcje urządzeń Wymiary elementów i stopień skomplikowania konstrukcji poszczególnych urządzeń do zabawy, powinny odpowiadać docelowej grupie wiekowej użytkowników.
Rozwiązania konstrukcyjne, powinny uniemożliwiać dzieciom poniżej 3 roku życia dostęp do urządzeń przewidzianych dla starszych grup dzieci, np.
poprzez umieszczenie najniższego stopnia na wysokości minimum 40 cm od poziomu podłoża.
Dorośli nie powinni nigdy umieszczać dziecka na urządzeniu do zabawy, jeśli nie jest ono w stanie dostać się tam samodzielnieŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plac_zabaw

Rekreacja poza domem

gry chodnikowe Z roku na rok zagospodarowanie czasu dzieciom na dworze to coraz większe wyzwanie dla rodziców i opiekunów.
Dzieci, które już od najmłodszych lat spędzają wiele czasu przed komputerem bardzo trudno zmobilizować do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie powstało wiele różnych gier edukacyjnych i rekreacyjnych, z których można skorzystać poza domem.

Są to na przykład gry chodnikowe ? różnego rodzaju plansze, które możemy ułożyć na każdej płaskiej w miarę przestrzeni.

Bardzo dużą popularnością cieszą się także inne gry podwórkowe takie, jak na przykład zabawa w chowanego.

Jest to niewątpliwie świetny sposób na spędzanie czasu z dzieckiem na dworze..
Dodane: 30-01-2017 08:20

Tagi: gry podwórkowe chodnikowe edukacyjne zabawa rekreacja

Widok do druku:

gry chodnikowe