Skóra zwierzęca ma różne właściwości warstwowe w zależności od części ciała z której została zdjęta.
Skóry z karku i brzucha mają mniejszą gęstość, a z pachwin ? najmniejszą.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)Nadają pomieszczeniom elegancki wygląd, są stylowe i pasują zarówno do zabytkowego wystroju jak i nowoczesnego.
Dlaczego jednak tak wiele osób decyduje się na mebel skórzany? Myślę, że poza gustem, kierują się faktem iż meble skórzane ciężej poddają się zabrudzeniom.
Ze skóry o wiele łatwiej jest zmyć plamę z wiśniowego kompotu czy czerwonego wina- nie pozostawi ona śladu, a my nadal będziemy cieszyli się ładnym, czystym meblem, niż w przeciwieństwie do tradycyjnej tapicerki.
Nieczyszczona i zaniedbana będzie matowieć i pękać, co z pewnością nie wygląda estetycznie i najzwyczajniej oszpeci nasz pokój.
Białoskórnictwo ? rzemiosło garbarskie specjalizujące się w wytwarzaniu cienkich, delikatnych skór na rękawiczki i odzież. W procesie natłuszczania używano ałunu glinowego i żółtek. Skóry przed garbowaniem były mocno zwapnione i starannie obrobione mechanicznie.Cechy białoskórnicze posiadały folusze, w których ugniatano skóry.Garbowano głównie skóry pochodzące z kozłów, baranów, cieląt, łosi, jeleni, saren. Pierwsze cechy białoskórnicze znajdowały się we Wrocławiu (1420), Gdańsku, Toruniu, Krakowie (z foluszem), Poznaniu, Raciborzu, Niemodlinie i Głogowie.
Cech białoskórników jest wymieniany jako jeden z ponad sześćdziesięciu cechów obecnych w Poznaniu w XVI w.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Białoskórnictwo.